Unbreakable (2000) Konusu | Harika Bir Serinin Başlangıcı

unbreakable konusu fragman
  • 7/10
    Kişisel Puanım - 7/10
7/10

Özet

Güzel bir hikayenin başlangıcı…

Film Çıkış Tarihi: 2000

Türü: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Uzunluğu: 1 saat 46 dakika

IMDb Puanı: 7.3

Oyuncular: Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Robin Wright

Unbreakable Konusu

Unbreakable – Split – Glass üçlemesinin ilk filmi olan Unbreakable’da, Mr. Glass ve David Dunn’ın yaşam hikayelerini izleme şansı buluyoruz. 3 filmlik bu serinin hikayesinin başladığı ilk yer burası. O yüzden her ne olursa olsun karakterleri tanımak için bu filmi izlemeniz gerektiğini düşünüyorum.

Mr. Glass – gerçek adıyla Elijah Price- , cam kemik hastalığına sahip birisi. Yani en ufak bir darbede bile kemikleri kırılıyor. Bu yüzden hayatı boyunca doğru dürüst dışarda diğer çocuklarla oynayamamış, eve hapsolmuş. Evde hapis kaldığı süre boyunca da sürekli çizgi romanlarla ilgilenmiş. Ömrü boyunca çizgi roman okuduğu için de gerçeklik duyusunu biraz yitirmiş maalesef. Kendisi normal insanlara göre fiziksel olarak daha güçsüz olduğu için, kendisinin tam zıttı olan birisi yani fiziksel olarak çok güçlü birisini arıyor. Ve işte tam da burada David ile tanışıyor.

David ise tam da Mr. Glass’ın aradığı gibi birisi. Bir kaza olduğunda yüzlerce insan ölürken onun burnu bile kanamıyor. Ayrıca çok güçlü, gerçekten ağır şeyleri kaldırabiliyor. Ama tek sıkıntısı var, bu gücünün farkında değil. Kendisinin gayet normal bir insan olduğunu düşünüyor.

Bu film, 3 filmlik bir serinin başlangıç filmi olduğu için daha çok karakterleri tanıma ve olayların başlangıcı olduğu için size biraz sıkıcı gelebilir, ama bence diğer 2 filmin keyfini çıkarabilmek için bu filmi de izleseniz daha güzel olur.

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz,

unbreakable konusu fragman
Bruce Willis
unbreakable konusu fragman
Samuel L. Jackson

Diğer film incelemelerimiz için;

https://dizifilmuzik.com/filmler/

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: