Tenet Konusu | İnceleme

tenet konusu oyuncular
  • 8.7/10
    Kişisel Puanım - 8.7/10
8.7/10

Özet

Beyin yakan film severlerin oldukça hoşuna gidecek bir film

Çıkış Tarihi: 2020

Türü: Bilim Kurgu, Aksiyon

Uzunluğu: 2 saat 30 dakika

IMDb Puanı: 7.9

Oyuncular: John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson, Michael Caine

Yönetmen: Christopher Nolan

Tenet Konusu

Tenet, yıllardır bize izlettiği kaliteli filmlerle gönlümüze taht kurmuş Christopher Nolan’ın son filmi. Aylardır gitmediğim sinemaya gitme nedenimdi ve uzun zamandır hasret kaldığım sinemaya geri dönmek için doğru bir film seçimiydi bence.

Nolan bizlere Tenet filminde şimdiki zamanı gelecek ve geçmişle iç içe geçirip izlerken her ayrıntısını dikkat etmemiz gereken seyir zevki yüksek bir yapım hazırlamış. Zaten uzun zamandır da beklediğimiz bir filmdi ve beklediğimize değdiğini söyleyebilirim.

Filmin konusunu özetlemek gerekirse o da şöyle, gelecekteki insanlar zamanda yolculuğu keşfetmiş ve 3. dünya savaşını ya da tüm insanlığın yok olmasını amaçlayan kişiler var, karşılarındaysa kendini kahraman olarak gören başrolümüz. Tabii filmimiz ana tema olarak zaman yolculuğu üzerine gittiği için konu ve olaylardan çok gördüğünüz karakterler gelecekten mi geçmişten mi bunları çözmeye çalışarak izliyorsunuz.

Genel görsel efektler ve zamanın geriye akması gibi olaylar görsel olarak benim hoşuma gitti açıkçası. Filmin tam havasına da girerseniz zamanın nasıl geçtiğini bile farkedemezsiniz.

Bence filmin en kötü yanı, karakterlerle alakalı çoğu ayrıntı anlatılmadan geçilmiş. Bir bakıyosunuz yeni tanışan iki kişi birbirini ölümden kurtarır olmuş, bir anda birbiri için çalışır olmuşlar. Ama o aradaki çoğu olay atlanmış maalesef. Hani bunlar ne ara birbirini tanıdı, ne ara birbirine güvenmeye başladılar diye düşünmeden edemiyorsunuz.

Nolan filmde çoğu ayrıntıyı bilerek atlamış. Hani sanki siz filmin asıl olayına bakın gereksiz olayları anlatmayayım demek istiyormuş gibi ama bu da bizim hikayeye bağlanmamızın önününü tıkamış bence. Karakterleri birazcık olsa tanıyabilseydik bence çok daha güzel olurdu.

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz;

tenet konusu oyuncular
tenet konusu oyuncular
tenet konusu oyuncular

Diğer film önerilerimiz için;

https://dizifilmuzik.com/filmler/

Etiketler: ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: