Tam Gaz (Baby Driver) Konusu | Spoilersız İnceleme

  • 7.7/10
    Kişisel Puanım - 7.7/10
7.7/10

Özet

Soygunların vazgeçilmezi, şarkı sevdalısı kaçış sürücüsü Baby…

Tam Gaz (Baby Driver) konusu? oyuncuları ?

Film Çıkış Tarihi: 2017 

Türü: Aksiyon, Suç, Komedi

Uzunluğu: 1 Saat 53 Dakika

IMDb Puanı: 7,6

Oyuncular: Ansel Elgort, Kevin Spacey, Lily James

Tekrar izlenme: İki kere izledim, tekrar izlenir.

Kemerlerimizi bağladık mı? Peki kulaklıklarımız takılı mı? Favori şarkı listemiz de hazırsa, tam gaz heyecan başlasın…

Tam gaz filmimizin konusuyla başlayacak olursak, direksiyon üstünden yolu görebildiği andan itibaren araba süren, ve de çalan Baby, bebek yüzüne rağmen tam bir çılgın şofördür. 200 ile gidip peşindeki polislere toz yutturan Baby, bir gün hiç çalmaması gereken bir araba çalar, yer altı suç lideri Doc’un arabası…

Doc onu takip eder ve çalma borcuna karşılık, işlerinde sürücülük yapmasını söyler. Doc’un işleri ne mi? Elbette banka soygunu. Ancak Baby için çılgın bir sürücü olmanın ilk kuralı, uygun şarkının kulaklarından akmasıdır. Her ana ve duruma uygun MP3 çalarları ile Baby, hayatını müzik ile yaşar. Doc’un işleri bitmeye yaklaşırken, Baby ise Debora ile tanışır. İşte şimdi havada aşk müzikleri çalmaya başlamıştır. Peki şimdi banka soygunu kaçış sürücüsü Baby’nin kulağında, heyecan ve suç dünyası müziği mi, yoksa aşkın ve Debora’nın sesi mi yankılanacak?

 Film, bir müzikal değil, hayır. Ama emin olun müzik asla eksik olmayacak. Klişe olan araba kovalamaca sahnelerini, ustaca şarkılarla harmanlayarak bize sunan film, gerçek anlamda bir seyir zevki yaratıyor. ‘‘Aynı Yıldızın Altında’’ filminden hatırlayacağımız baby-face Ansel Elgort, filmimizde Baby adlı baş karaktere hayat veriyor. Film ayrıca, İngiliz yönetmen Edgar Wright’ın Amerika’da çektiği ilk film olarak da önemli. Filmde müzikleri ise, Baby’nin tek kulaklık taktığında müziğin de monoya düşmesi detayı kadar karakterle birlikte dinledik.

 Canımın sıkıldığı bir ana denk gelmesinden midir bilmem, ben filmi izlerken gerçek anlamda eğlendim. Sürekli güneş gözlüğü takan, kulaklıklarını çıkartmayan, çok az konuşan, ama gayet zeki karakterimiz, sizi kendine bağlıyor. Filme heyecan katan tam gaz aksiyon sahneleri ile de alıp götürüyor. Benim görüşümle, IMDb puanını gayet hak eden bir yapım olmuş. Boş zamanınız varsa hemen oturup açın, pişman olmazsınız.

Ve son olarak, Shazam’ınız hazır olsa iyi olur, çünkü Baby susar, müzikler konuşur…

Baby Driver fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz;

Diğer film önerilerimiz için: https://dizifilmuzik.com/filmler/

Etiketler: , , ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: