Split Konusu | İnceleme

Split konusu inceleme fragman
  • 8/10
    Kişisel Puanım - 8/10
8/10

Özet

23 kimliğin aynı bedende yaşadığı bir psikopat….

Film Çıkış Tarihi: 2016

Türü: Korku, Gerilim

Uzunluğu: 1 saat 57 dakika

IMDb Puanı: 7.3

Oyuncular: James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Betty Buckley

Split Konusu

Split, serinin Unbreakable filminden sonraki 2. filmi. Bildiğiniz gibi ilk filmde Mr. Glass ve Unbreakable’ ın hayatı anlatılmıştı. Bu filmde ise 3. ana karakter olan Kevin Wendell Crumb ile tanışıyoruz. Ve bence bu üç filmlik serinin en güzel filmi.

Kevin Wendell Crumb, çoklu kişilik bozukluğu hastalığından muzdarip birisi. Bir bedende tam 23 ayrı karakter var. Birisi psikopat, birisi aşırı titiz, birisi çocuk derken hemen hemen tümü keskin farkları bulunan karakterler. Ve nerdeyse her karakter ışığı almaya – yani bedenin kontrolünü ele geçirmeye – çalışıyor.

Dennis karakterinin kontrolü ele geçirdiği bir gün, bir arabadaki 3 kızı kaçırıyor. Hiçbir şeyden haberi olmayan bu masum kızlar, kendilerini kaçıran kişinin içinde bir çok karakterin bulunduğunu fark edince, kendilerine iyi davranan karakterler ışığı aldığında onlardan yardım isteyerek kaçmaya çalışıyorlar.

Özellikle başrol James McAvoy’ın performansı gerçekten şahane. Anca bu kadar güzel oynanabilirdi. Bence genel olarak, başarılı ve devamını merak ettiren bir film. Tabii beklentileri de pek fazla yükseltmeden izlenmesi gerekiyor. Bazı karakterlerin birazcık daha üzerinde durulsaymış çok daha güzel olabilirmiş. Çünkü her karakter değiştiğinde ve “Acaba şu an hangi karakter yönetiyor?” diye düşünürken gerçekten keyif alarak izliyorsunuz.

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz,

Split
Split
Split filmi

Diğer film önerilerimiz için;

https://dizifilmuzik.com/filmler/

Etiketler: ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: