Shaft (2019) Konusu | Film Önerisi

  • 7.4/10
    Kişisel Puanım - 7.4/10
7.4/10

Özet

Zıt karakterli baba ve oğul, yıllar sonra, birlikte çalışmak için bir araya gelir…

Shaft konusu? oyuncuları ?

Film Çıkış Tarihi: 2019

Türü: Aksiyon, Komedi, Suç

Uzunluğu: 1 saat 51 dakika

IMDb Puanı: 6,4 

Oyuncular: Samuel L. Jackson, Jessie T. Usher, Richard Roundtree

Tekrar izlenme: 1 kez izledim ancak tekrar izlenir.

The Shaft Konusu

 Bir soyadı ne kadar belalı olabilir ki? Sanırım Shaft kadar…

 Bu seferki incelememizde Netflix yapımı bir film var. Konumuzla başlayalım; Her türlü berbat suça karşı, aynı berbatlıkta yöntemleriyle çözüm sunan baba Shaft, çocuğunun bu tehlike ortamında büyümemesi için ailesiyle yollarını ayırmıştır. Aradan yıllar geçer, ancak kan mı çeker bilinmez, çocuk John Shaft Jr. (JJ), büyümüş ve MIT diplomalı bir siber güvenlik uzmanı olarak, kendince suça karşı durmaktadır. Ancak bir gün, JJ’in en yakın arkadaşı, Harlem’de öldürülür.

Arkadaşının katilinin peşine düşmeye karar veren JJ, kendi yöntemleri ve FBI rozetiyle işleri çözmeyi denese de, Harlem bir masabaşı ajan için fazla zorludur. Bunun üzerine yıllardır görmediği babasından yardım isteyen JJ, arkadaşının katilini bulabilmek için, babasının yöntemlerine ayak uydurmalıdır. Babasının ise gecikmiş bir intikam meselesi vardır. Birbirine son derece zıt olan bu baba-oğul birlikte çalıştıkça, aslında ikisinin de ne kadar ‘’Shaft’’ olduklarını göreceklerdir…

 Evde ailecek canımız sıkıldığında açıp izlediğimiz bu film, tam da bu duruma uygun bir Netflix yapımı. Samuel L. Jackson’ın suç ve aksiyon sahneleri son derece etkili ve yeterliyken, bir de filme serpiştirilmiş mizah unsurlarıyla, komedi türünü de bünyesine almış bir film. İzlerken sizi kesinlikle sıkmıyor ve film akıp gidiyor. Bu ailenin nasıl bir aile olduğunu izleyerek öğrenirken, bir sürpriz isim de katılıyor. Kim mi? Elbette bir Shaft.

 Ve söylemeden geçmeyelim, belki de bu film size çok tanıdık geldi ya da izledim sanki diyorsunuz. Çünkü bu film, 2000 yapımı olan Shaft/Korkusuz filminin Netflix tarafından çekilen bir remake hali. İşin asıl ilginç yanı ise, o filmde de başrol Samuel L. Jackson. Hatta durun biraz daha ilginç olsun, daha da öncesinde John Shaft karakteri, 4 ayrı yapımla, 1970’lere damgasını vurmuştur. Peki o yapımlarda karakteri canlandıran kimdir? Richard Roundtree. Ve o da bu 2019 yapımında, yine eski bir aile üyesi olarak filmde rol almakta.

 Kısacası, boş zamanınızda eğlenceli olarak gayet güzel gidecek, ve türü bakımından da tüm ailenin sıkılmadan izleyebileceği, çerezlik bir film. Ben izlemenizi öneriyorum ve tekrar oturup tekrar bile izlenir.

 Ve son olarak; hey sen, asla bir Shaft’e bulaşma…

Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz;

Diğer film önerilerimiz için: https://dizifilmuzik.com/filmler/

Samuel L. Jackson
JJ
shaft
Etiketler: , , ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: