The Roommate (2011) Konusu | Gerilim Filmi Önerisi

The roommate konusu
  • 6/10
    Kişisel Puanım - 6/10
6/10

Özet

Size takıntılı olan biri, hayatınızı en fazla ne kadar mahvedebilir?

The roommate konusu? oyuncuları?

Çıkış Tarihi: 2011

Uzunluğu: 1 sa 34 dk.

Türü: Drama, Gizem, Gerilim

IMDb Puanı: 4,8

Oyuncular: Leighton Meester, Minka Kelly, Cam Gigandet

The Roommate Konusu

The Roommate (Oda Arkadaşım), üniversiteye yeni başlayan Sara’nın yurda taşınmasıyla başlar. Oda arkadaşı Rebecca ile gayet normal bir şekilde tanışır. Ama bu kadar masum görünen birinin ona neler yapabileceğini nerden bilebilirki.. Ah Saracım, aldanma sen bu Rebecca’nın güler yüzüne. Bak daha başına neler getirecek bu sinsi.

Filmin de ismini bu oda arkadaşından aldığı üzere, film iki oda arkadaşının hayatlarını inceler. Tabi Sara, bu tanışıklığın nelere mal olacağını bilemez. Hatta biraz kördür. Yani benim yanımda bu kadar şey olsa ben anlardım. Ya da ben paranoyağım. Neyse konuya dönelim. Sara üniversiteye yeni geçmiş her genç gibi sosyalleşir, arkadaşlıklar kurar. Hatta görüştüğü biri de vardır. Ama bu insanlar yavaş yavaş etrafından silinmeye başlar. Çünkü oda arkadaşında kişilik bozukluğu sorunu vardır. Ve Sara’ya takıntılıdır. Sara’nın hayatının merkezinde sadece o yer almak ister. Yurt odasına biraz geç gelse, merakından delirir. Onun başkalarıyla ilişki kurmasını çekemez. Bu yolda yapmayacağı şeyler yoktur. Rebecca gizlice Sara’nın hayatına müdahale ederken Sara’nın ruhu bile duymaz..

Rebecca kendi gözünden Sara’nın hayatını kurtarıyor, düzeltiyor gibi görür. Ama bu hastalıktan başka bir şey değildir. Düşünsenize, üniversitede oda arkadaşınız siz farketmeden hayatınızda neler olacağını, hayatınıza kimleri alacağınızı sizden daha iyi bildiğini sanan biri çıkıyor, sizin kendi hayatınızı yönetmenizi bile istemiyor.

Ben geçen yaz gerilim-korku tarzı film ararken Sezinm Karameşe’nin önerisiyle bu filmi izlemiştim. Açıkçası o kadar korku olduğu söylenemez ama film sizi ister istemez geriyor, ya ilerde böyle biriyle tanışırsam diye. Ya da şu an hayatımda böyle biri varsa ve hayatıma müdahale ediyorsa diye kendime sormaktan aıkoyamadım. Ama böyle psikopat biri olsaydı Sara kadar da kör olmazdım herhalde.  Bir de  filmin çoğunda Rebecca’ya sinir olmaktan izleyemedim. Yani kardeşim sal şu Sara’yı üniversitesini kendi kafasına göre yaşasın. Uğraşmıs çabalamış üniversiteye geçmiş  tam hayatını yaşayacak sen engel oluyosun ayıp yani..

Eğer bu konu ilginizi çektiyse filmi izleyebilirsiniz. Bu arada  filmin konusuna baktığımda benim de çok ilgimi çekmişti ama bence filmin başında olan konuyu sürdürmeyi pek becerememişler gibi.  Eğer ‘bu tarz bir oda arkadaşım olsaydı ne olurdu?’  diye merak ediyorsanız izleyin derim..Paranoyak olma garantili..:)

The Roommate fragmanını şuradan izleyebilirsiniz;

The roommate netflix oyuncuları gerilim filmi önerisi
The Roommate Oyuncuları

Diğer film incelemelerimiz için,

https://dizifilmuzik.com/film-onerileri/

Etiketler: ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: