Repo Men (2010) Konusu | İnceleme

  • 7.5/10
    Kişisel Puanım - 7.5/10
7.5/10

Özet

Kredi ile yapay organ satan bir firmanın, borç sonucu organı geri almakla görevli bir adamı.
Peki aynı duruma, kendisi düşerse neler olur?

Repo Men konusu, oyuncuları?

Film Çıkış Tarihi: 2010

Türü: Bilimkurgu, Aksiyon, Gerilim

Uzunluğu: 1 saat 51 dakika

IMDb Puanı: 6,3 

Oyuncular: Jude Law, Forest Whitaker, Alice Braga

Tekrar izlenme: 1 kere izledim. Tekrar izlenir.

Repo Men Konusu ve İnceleme

 Repo Men filmimizin konusuyla başlayacak olursak: Yine gelecekteyiz. Ve The Union adında bir şirket, artık tıp ve teknolojiyi en üst seviyelere taşımış ve yapay mekanik organlar üretmektedir. Ama bu firma sadece insanların iyiliğini mi ister? Kısmen diyelim, çünkü bu yapay organları yüksek fiyatlardan insanlara pazarlamaktadırlar. Maddi durumu düşük olanlar ise, sözleşme karşılığında krediler ile bu yapay organlarına sahip olabilmektedirler.

Günümüzde de olan bir sistem, borcunu ödeyemezsen ne olur? Elbette haciz gelir ve eşyalarınızı, hatta ipotek durumuyla evinizi bile elinizden alabilirler. Yapay organlar da olsa, para işin içine girdiğinde bu şirkette de işler aynı: Bir görevli gelip, organı sizden söküp alıyor ☹ Organ yaşamsal değilse kurtulma şansınız elbette var ancak; yapay kalp, yapay böbrek vb. bir organınız varsa, onu sizden almaya gelen ‘’Repo Men’’ işini bitirdiğinde, hayatta olamayacaksınız.

Bizim baş rolümüz Remy ise, bu şirketteki en iyi Repo adamdır. Sayısız müşteriden organları geri almaktadır ve bunu bir iş olarak gördüğü için sonuçlarını da umursamamaktadır. Ancak bir gün, görevinde yaşadığı bir terslik ile ağır yaralanır. Kendine geldiğinde ise, vücudunda yapay kalp takılı olduğunu öğrenir ve ödemesini yapmak zorundadır.

Artık eski gücü ve yetenekleri olmadığı için, para kazanamaz ve borçlarını geciktirir. Bu durumda ise şirket, Remy’nin en yakın arkadaşı ve iş ortağı Jake’i, Remy’nin peşinden kalbini almaya yollar. Artık Remy hem en yakın dostundan, hem de şirketteki tüm Repo Men görevlilerden kaçmak zorundandır.

Film gerçekten ilginç ve gerçekçi bir konuyla karşımıza çıkıyor. Zaten gelecek konulu filmleri seven birisi olduğumdan, filmin senaryosu hoşuma gitti. Aksiyon ve heyecan ise sürekli olarak film içinde bulunarak, o karanlık havada sıkılmanızı engelliyor. Filmin, ileride gerçek olabilecek olması insanı ciddi olarak düşündürüyor. Jude Law, oyunculuğu ile gerçekten son derece başarılı.

Bilim kurgu ve aksiyon filmlerini seven biriyseniz, Repo Men filmine de zaman ayırmanızı tavsiye ederim.

Repo Men fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz;

Diğer film önerilerimiz için: https://dizifilmuzik.com/filmler/

Repo Men
Repo Men

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: