Ready or Not Konusu | İnceleme

Ready or Not konusu inceleme
  • 7.2/10
    Kişisel Puanım - 7.2/10
7.2/10

Summary

Bu aileye katılmak için rastgele bir oyun oynayıp kazanmak zorundasınız. Peki size en korkunç olan saklambaç oyunu çıkarsa ?

Ready or Not Konusu, İnceleme

Çıkış Tarihi: 2019

Konusu: Gerilim, Korku

IMDb Puanı: 6,8

Uzunluğu: 1 sa 34 dk.

Oyuncular: Samara Weaving, Mark O’Brien, Adam Brody, Andie MacDowell, Henry Czerny, Melanie Scrofano, Elyse Levesque, Nicky Guadagni, Kristian Bruun

“Who wants to play a game?
It’s time to play hide and seek
Run, run, run
Time to run and hide”

Ready or Not Konusu

Ready or Not (Saklambaç), Grace ve Alex’in aşklarını evlilik kararıyla yüceltmeleriyle başlar. Ayrıca Grace’in ailesi olmadığı için sonunda bir şeye bağlı olacak olma fikri bile onun için mutluluk sebebidir. Alex ortak kararlarını ailesine söylediğinde hiçbiri bu fikre sıcak bakmaz çünkü Grace’in sırf para için oğullarıyla evlenmek istediğini düşünürler. Ama Alex ailesine Grace ile birbirlerine çok aşık olduklarını ve evlenmelerinin önüne geçemeyeceklerini söyler. Ve düğün günü gelip çattığında Grace ile Alex rüya gibi bir düğün geçirirler sonrasında ise odalarına çekilirler.

Ama Alex’in ailesinin düğün akşamı için başka planları vardır. Ailelerine yeni biri katıldığında onun aileye gerçek olarak katıldığını ispatlamak için geleneklerini sürdürmek zorundadırlar. Gelenek ise, aileye katılan kişiyle bir oyun oynanmasıdır. Grace, Alex’in ailesinin onu istemediklerini  bildiği için aileye resmi olarak katılabilme fikrini duyunca çok sevinir. Ve bunun oyun gibi basit bir şeyle olacağını duyunca bunu gerçekleştirmek ister. Alex ise oyunun oynanmasına tamamen karşıdır ama ailesine bir şey de diyemez. Çünkü basit gibi görünen bu oyunun sonuçları maalesef o kadar basit olmayacaktır…

 Gelin ve damadın gelmesiyle tüm aile bu ailevi geleneği sürdürmek için bir masada toplanır . Oynanacak oyunu seçme hakkı geline verilir. Grace bir kutudan oynanacak oyunun isminin yazdığı kağıt seçer ve kağıtta çıkan oyun ‘Saklambaç’tır. Grace oyunun kurallarını bilmediği için bir tepki vermez ama aile bireyleri birden korku ve telaşa kapılır. Alex ise çılgına döner. Çünkü bu oyun kuralları hiç de masum değildir. Ailesine oynanmaması için diretir ama ailesi geleneği her ne olursa olsun sürdürmekte kararlıdır.

Oyun kuralları aslında çok basittir. Gelinin gün doğana kadar malikanenin herhangi bir yerine saklanması gerekmektedir. Grace bunu saçma olduğu kadar basit bulur ama aileye girmek için kabul eder. Aslında oyun kuralları hakkında bilmediği tek şey, bulunursa öldürüleceğidir. Ve eğer gelin sabahın ilk ışıklarına kadar bulunup öldürülmezse tüm aile bireyleri tek tek ölecektir. Yani geleneğin inançları bu şekildedir.

Grace saklanır ve tüm aile bireyleri eline silah, ok, tüfek, sopa ne bulduysa alır. Ve gelini aramaya başlarlar. Alex hariç. Alex’i bir odaya kapatırlar çünkü Alex biricik aşkını öldürecek değildir ya… Grace’in basit bir oyun sandığı saklambaç, bu aileye göre hiç de sıradan değildir. Ve bu kadar kişiye karşı silahsız Grace’in kurtulması belki de imkansızdır. Peki ya Grace bu savaştan nasıl kurtulacak? Aşkı Alex tüm bunlara göz mü yumacak? Peki ya tüm ailenin yıllardır sürdürdüğü gelenek başarıya ulaşamazsa? Tek bildiğimiz o evden ya Grace canlı olarak çıkacak, ya da diğerleri…

Ben bu filmi bir arkadaşımın önerisiyle izledim. Bence konusu gerçekten ilgi çekiciydi. Ve tahmin ettiğim gibi de oldu, filmi gerçekten çok beğendim. Ve yazının başında alıntıladığım hide and seek müziğini çok sevdim bence tam halini dinlemelisin.

Yaratıcı konularla harmanlanmış gerilim filmleri bu aralar gerçekten favorim. Peki ya senin favorin hangisi?

Fragmanını buradan izleyebilirsiniz;

Ready or Not konusu inceleme
Ready or Not Oyuncuları
Ready or Not konusu inceleme
Ready or Not

Diğer film önerilerimiz için;

https://dizifilmuzik.com/filmler/

Etiketler: , ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: