Rampage: Büyük Yıkım Konusu | Spoilersız İnceleme

  • 7/10
    Kişisel Puanım - 7/10
7/10

Özet

Zeki bir maymun ile insan dostu, ters giden biyolojik bir deney…

Rampage: Büyük Yıkım konusu? oyuncuları ?

Film Çıkış Tarihi: 2018

Türü: Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera

Uzunluğu: 1 saat 48 dakika

IMDb Puanı: 6,1

Oyuncular: Dwayne Johnson, Naomie Harris, Malin Åkerman

Tekrar izlenme: Tekrar izlemedim, bence tekrar izlenmez.

Filmimizin konusuyla başlayacak olursak; bir Primatolog olan Davis Okoye (Dwayne Johnson), insanlarla arasına mesafe koyan ve kendini primatlara adamış bir adamdır. Özellikle daha yavruyken bulduğu George adlı gorille çok iyi anlaşmaktadır. George, sıradan bir gorilden daha zekidir ve işaret dili bildiği için Davis’le iletişim kurabilmektedir. Hatta karşılıklı şakalaşırlar bile. Ancak o sıralarda yapılmakta olan bir genetik deneyde yaşanan kaza sonucunda, George hızla büyümeye ve vahşileşmeye başlar.

İlk zamanlar Davis onu zapt edebilse de, George’nun cüssesi arttıkça işler zorlaşmaya başlar. George ile uğraşmak ve onu kurtarmak isteyen Davis için ise işler, başka hayvanların da aynı deneye maruz kalıp büyüyüp vahşileşmesiyle zor bir hal alacaktır. Artık Davis’in amacı, hem bu hayvan saldırılarını engellemek, hem de George’u korumaktır. Ama yardıma ihtiyacı vardır. Bunun için bir genetik bilimciyle güç birliği yapar, ve macera başlar…

Şimdi öncelikle, filmimizde başrolde The Rock var. Yani gidip de sanat filmi tadında bir film beklemek olmaz. Aksiyon ve maceranın yine tüm film süreceğini görebilirken, mizah unsurunun da eksik edilmemesi gerçekten güzel bir artı olmuş. Albino olan gorilimiz George’un beyaz kürkü ve esprili işaret dili olaya eğlence katıyor. Aksiyon filmlerinin vazgeçilmezlerinden olan Dwayne Johnson ise yine oyunculuğu ile bizlere macerayı yaşatıyor.

İşin içinde bilim kurgu da var, görsel efektler de bence gayet yeterli durumda. Yine aynı isimli bir video oyunundan uyarlanmış olan film, boş zamanım var, biraz eğlenmek istiyorum diyorsanız, tam da size göre.

Rampage: Büyük Yıkım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz;

Rampage George

Diğer film önerilerimiz için: https://dizifilmuzik.com/filmler/

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: