Mad Max Fury Road Konusu | İnceleme

Mad Max Fury Road konusu inceleme
  • 8/10
    Kişisel Puanım - 8/10
8/10

Özet

Tom Hardy, Charlize Theron, bol görsel efektler.. Daha ne olsun ki ?

Çıkış Tarihi: 2015

Türü: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Uzunluğu: 2 saat

IMDb Puanı: 8,1

Oyuncular: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Zoë Kravitz

Mad Max Fury Road Konusu

Mad Max Fury Road, 1980’lerdeki 3 fimlik Mad Max serisinin devamıdır. Bu filmdeki distopyada artık dünyada su kaynaklarının çoğu tükenmiştir ve artık her yer çöl haline gelmiştir.İnsanlar çoğu yaşamsal kaynağa erişimini kaybetmiş ve su bulabilmek için her şeyini verebilecek konuma gelmişlerdir. Sadece su da değil, petrol, kurşun gibi çoğu şey kıymete binmiştir ve insanlar bunlar için varıyla yoğuyla savaşmaktadır.

Ölümsüz Joe adında birisi, bölgesindeki insanları toplamış ve itaat altına almıştır. Savaş çocukları adını verdiği hepsi birbirine benzeyen yüzlerce kel, albino görünümlü kişilerden kendine bir ordu kurmuş ve bir çok savaş aracıyla beraber bölgesinde hakim güç konumuna gelmiştir.

Başrolümüz Max (Tom Hardy) ise eski polis ve kendi halinde özgür dolaşan birisiyken bir gün Ölümsüz Joe’nun adamları tarafından farkedilir, Tom her ne kadar kaçmaya çalışsa da bunu beceremez. Derken istemeden de olsa kendini büyük bir çatışmanın ortasında bulur.

150 milyon dolarlık bütçesi sayesinde bol görsel efektli bir film olmuş. Ayrıca Tom Hardy ve Charlize Theron’un oyunculuklarını da çok severim kişisel olarak, onlar da filme gayet güzel bir hava katmış. Bir de genel olarak bu distopya’nın görsel olarak çok alışık olmadığımız bir görünüme sahip olması benim hoşuma gitti. Güzel vakit geçirmek, farklı bir film izlemek istiyorsanız ihtiyaçlarını sonuna kadar karşılayacak bir film kesinlikle.

Mad Max Fury Road filminin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Mad max fury road
Mad max fury road
Tom Hardy

Diğer Film incelemelerimiz için;

https://dizifilmuzik.com/filmler/

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: