Karakomik Filmler 1 ve 2 Konusu | İnceleme

  • 7/10
    Kişisel Puanım - 7/10
7/10

Sonuç Olarak

Komedi unsurları yüksek olmasa da farklı bir film izlemek isteyenler izleyebilir

Karakomik Filmler konusu, oyuncuları ?

Film Çıkış Tarihi: 2020

Türü: Dram, Komedi

Uzunluğu: 4 film – 4 saat

IMDb Puanı: 6

Kişisel Puanım: 7

Oyuncular: Cem Yılmaz, Özkan Uğur, Zafer Algöz, Ozan Güven, Çağlar Çorumlu, Uraz Kaygılaroğlu, Nilperi Şahinkaya, Özge Özpirinçci, Büşra Develi

Cem Yılmaz’ın “Tek Bilete 2 Film” sloganıyla yola çıktığı Karakomik Filmler serisi, bu zamana kadar çok da alışık olmadığımız bir seri. Son yıllarda Cem Yılmaz’ın yaşadığı tarz değişikliğinin son ürünü. Kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler Karakomik Filmler serisinin 2. filmi de nihayet Netflix platformuna geldi.

Cem Yılmaz, hepimizin de bildiği gibi yıllarca Türk komedi sektörünün zirvesinde bulunmuş bir isim. Komedi adına özellikle GORA, AROG ve Yahşi Batı gibi filmlerle bizleri bir çok kez güldürmüş bir isim. Ama bu Karakomik Filmler serisi daha önceki alışık olduğumuz Cem Yılmaz filmlerine göre farklı bir seri. İstediği bir çok şeyi yapmış olan Cem Yılmaz, artık farklı şeyler denemek, istediği sanatı sergilemek istiyor.

Bir kere komedi filmi arayanlar bu seriyi izlemesin. Kahkalarla gülmek isteyenler bu seriyi izlemesin. Çünkü bu seri, Cem Yılmaz’ın “Acaba insanları ne kadar güldürürüm?” ya da “Acaba insanlar bu filmi beğenir mi?” kaygıları olmadan yazdığı filmler. Ve bu seri çoğunlukla dram ağırlıklı. Siz eğer her saniye gülme kaygısıyla izlerseniz zaten hiçbir türlü beğenmezsiniz. Ben bu 2 filmi de sinemada izlemiş birisi olarak, zaten çok da komik olmadığını tahmin ederek gittim. Özellikle Deli Filminde çok fazla dram vardı.Ama hoşuma gitti açıkçası, bana o duyguyu verebildi.

Şimdi diyorlar ki “Cem Yılmaz her filminde aynı kadroyu oynatıyor.” Yahu sizin bahsettiğiniz isimler Özkan Uğur, Zafer Algöz, Ozan Güven ve son zamanlarda dahil olmaya başlayan Çağlar Çorumlu gibi isimler. Bunlar öyle rastgele gelmiş oyuncular değil ki. Hepsi yıllardır bir çok farklı rolü yapabilmiş, gerçekten yetenekli insanlar. Yıllardır bu sektörde ordan burdan çaldığı bir çok senaryoyla, ya da yıllardır aynı şekilde değişmeyen konularla devam eden yüzlerce yapım varken, onlara bir şey demeyip Cem Yılmaz gibi her filminde farklı şeyler denemiş, Türk sinema sektörüne çok fazla şey kazandırmış bi isime böyle eleştirilerde bulunmak bana çok komik geliyor.

Sonuç olarak diyorum ki, Karakomik Filmler, dram ağırlıklı ve komedi unsurları çok fazla ön planda olmayan bir seri. Ve bunun farkında olarak izlemek isterseniz tadını çıkarabilirsiniz.

4 Filmden birisi olan Deli’nin fragmanı;

Karakomik Filmler 2

Diğer Film Önerilerimiz İçin;

https://dizifilmuzik.com/filmler/

Etiketler: ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: