Get Out (Kapan) Konusu | İnceleme

get out kapan film konusu inceleme
  • 7.5/10
    Kişisel Puanım - 7.5/10
7.5/10

Özet

Özgün konulu bir gerilim filmi izlemek istiyorum ama çok da korkmayayım diyenlere…

Tür: Gerilim, Korku

Çıkış Tarihi: 2017

IMDb Puanı: 7,7

Kişisel Puanım: 8,5

Uzunluk: 1 sa 44 dk.

Oyuncular: Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford, Lakeith Stanfield, Lil Rel Howery, Catherine Keener

Get Out Konusu

Get out filminde baş karakterimiz Chris, siyahi bir gençtir. Bir gün 4 aydır birlikteliğinin olduğu kız arkadaşı onu ailesiyle tanıştırmak istediğini söyler. Ve ailesinin ormanın içindeki evine götürür.Fakat ailesi beyaz olduğu için Chris kız arkadaşının ailesinin vereceği tepkilerden çekinir. Çünkü kız arkadaşının dediğine göre Chris onun ilk siyahi sevgilisidir. Ama kız bunu dert etmemesi gerektiğini ve ailesinin siyahileri sevdiğini söyler.

Ve eve ulaştıklarında Chris kızın ailesiyle tanışır ama ailesinin hareketlerinin biraz garip olduğunu sezer. Hatta kızın annesinin hipnoz yeteneğini olduğunu öğrenir ve Chris’e zihnine girip onu sigara bağımlılığından kurtarabileceğini söyler. Ama Chris bunu reddeder. Evi gezerken hizmetçi ve bahçıvana rastlar ve ikisi de siyahidir. Onları biraz gözlemledikten sonra hizmetçi ve bahçıvanın garip hareketlerini de sezen Chris, bazı şeylerden şüphelenmeye başlar.

Hizmetçi robot gibidir, ağlıyor gibi olup birden gülmeye başlar. Bahçıvan ise gecenin bir yarısında garip bir şekilde ormandan koşa koşa eve gelir. Ertesi gün eve toplanan beyaz insanlar Chris’e farklı gözlerle bakmaktadır. Ona herkes garip bir ilgi göstermektedir ve manavdan elma seçer gibi bir halleri vardır. Orada bir tane siyahiye rastlamayı başarabilen Chris, onunla iletişime geçer ama o adamı sanki bir yerden hatırlamaktadır.

Bir gece nasıl olduysa olur ve kızın annesi Chris’i hipnozu altına alır ve bazı durumlarda onun zihnini etkileyebilmeyi başarır. Chris bunu farkettiğinde en yakın arkadaşını telefonla arar ve ona her şeyi anlatır. En yakın arkadaşı ona oradan derhal uzaklaşması gerektiğini söyler. Ama bazı şeyleri geç farkeden Chris’in evden kaçıp gitmesi o kadar da kolay olmayacaktır.

Bu aralar gerilim türüne de ilgi duyduğum için izlediğim bir filmdi. Ben konusunun yaratıcı olmasından dolayı izledim ve filmin seyirciye vermek istediklerini gerçekten güzel yansıttıklarını düşünüyorum. Eğer gerilim filmi arayışındaysanız, Get Out yani Kapan filminin bir oturuşta bitip gittiğini göreceksiniz…

Get Out (Kapan) Fragmanı
get out konusu inceleme
get out oyuncular
get out

Diğer film önerilerimiz için;

https://dizifilmuzik.com/filmler/

Etiketler: , ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: