Eltilerin Savaşı (2020) Konusu | İnceleme

Eltilerin Savaşı
  • 6/10
    Kişisel Puanım - 6/10
6/10

Özet

Eltilerin Savaşı filmimiz, Gizem ve Sultan adlı iki elti arasında yaşanan mücadeleye odaklanıyor.

Eltilerin Savaşı konusu, oyuncuları?

Film Çıkış Tarihi: 2020

Türü: Komedi

Uzunluğu: 1 saat 53 dakika

IMDb Puanı: 6,0  

Oyuncular: Gupse Özay, Merve Dizdar, Ferit Aktuğ, Uraz Kaygılaroğlu

Tekrar izlenme: 1 kez izledim. Tekrar izlemem.     

Eltilerin Savaşı Konusu ve İnceleme

Eltilerin Savaşı filmimizin konusu şu şekildedir: Gizem, kocası Fatih ile henüz evlenmiş olan, ailenin yeni gelinidir. Bu ailenin bir aile apartmanları vardır ve bir daire de onların olmuştur. Buraya yerleşen ve evliliğine mutlu bir şekilde başlayan Gizem’i, onun bu mutluluğunu çekemeyen ve ailenin ilk gelini olarak daha iyi olması gerektiğini düşünen Sultan bozacaktır. Başlarda alttan almaya çalışan Gizem’in de zamanla kendini tutamayıp karşı saldırıya geçmesi, ve de eşlerin de araya girmesiyle birlikte, iki elti arasındaki savaş son sertlikte başlayacak, ve kimse geri adım atmayacaktır. Bakalım bu savaşın kazananı hangi elti olacak.

 Eveet, bu filmi incelememiz belki şaşırtmıştır. Ama şahsen ben, hiçbir filme önyargıyla yaklaşmamaya çalışan biri olarak -e tabi bir de annemin izlemek istemesiyle 😊– bu filme de bir şans verip, ailecek oturup izledik. Şimdi öncelikle şuradan başlayalım, adında ‘’Elti’’ geçen bir filmden, beklentiniz elbette üst düzey olmamalı. Şahsen ben beklentimi son derece düşük tutarak başladım filme. Ve açıkçası beklentimin bir tık da üstüydü diyebilirim. Çünkü birkaç yerinde bizi güldürmeyi başardı.

Bilemiyorum, belki de genel Türk aile yapısının vazgeçilmez ve tamamen bizlere özgü bir unsuru olan elti terimi, ve günümüzde oldukça moda haline gelmiş bulunan şu yeni gelin olayları, instagram beğeni yarıştırmaları, konuya bir miktar sempati katmış olabilir. Gelinlerin instagram, tiktok vb. sosyal medyalardan; yaptıkları sofraları paylaşmaları, diğer gelinlere laf atma çabaları ve hatta o bir ara iyice meşhur olan ‘’kimin kocası bu’’ akımını yapmaları, filmin inandırıcılığını arttırmış 😊

Gupse Özay’ın kendi yazdığı ve başrolünü oynadığı filmde, diğer oyuncuların da oynayışları bence film için yerindeydi. Oturup da filmi yerden yere vuracak değilim, çünkü söylediğim gibi, film beni ara ara da olsa gülümsetmeyi başardı. Komedi ve aile üzerine bir film olarak değerlendirdiğimizde, bence aynı şekilde bu duruma uygun olarak ailecek oturup bir akşam izleyebilirsiniz. Ancak tekrar izleme işini, bu defa tavsiye etmiyorum.

Eltilerin Savaşı fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz;

Diğer film önerilerimiz için: https://dizifilmuzik.com/filmler/

Gupse Özay
Aile
Instagram
Afiş
Etiketler: ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: