Bohemian Rhapsody Konusu | Spoilersız İnceleme

  • 7.8/10
    Kişisel Puanım - 7.8/10
7.8/10

Özet

Queen grubu başsolisti Freddie Mercury’nin başarılarla dolu hayatı etkileyici bir biçimde anlatılmış…

Bohemian Rhapsody konusu? oyuncuları ?

Film Çıkış Tarihi: 2018

Türü: Biyografi, Drama, Müzik

Film Süresi: 2 saat 14 dakika

IDMb Puanı: 8.0

Kişisel Puanım: 7.8

Bohemian Rhapsody Konusu

Bohemian Rhapsody, Queen müzik grubunun başsolisti Freddie Mercury’nin yeniden doğuş hikayesini anlatmaktadır. Sıfırdan zirveye taşıdığı ve tarihe altın harflerle yazdığı Queen müzik grubununun başarısı, hiç de kolay olmamış. Freddie, mücadelesinde ölümcül hastalığını bir kenara bırakmış, müziğini kimsenin gölgesi altında kalmadan yukarılara taşıyabilmiş.

Queen grubu alışılagelmişin aksine kendilerine özgün kurallar belirlemiştir. Farklı bir müzik yaratmışlar, içlerinden ne geldiyse onu yapmışlar. Üzerinden kaç yıl geçse de unutulamayacak bir şöhret sahibi olmalarındaki en zor basamak belki de budur.

E alışılagelmişin aksinde bir müzik tarzını birden piyasaya sürebilmek, yapımcıya kabul ettirebilmek o kadar kolay değildir elbet. Bu o zamanda da öyledir şimdi de. Haliyle yapımcı risk almak istemez, tutacağından emin olduğu işlere para yatırmak ister. Ve biz de filmde bunun örneğini ismini filme veren Bohemian Rhapsody şarkısında görüyoruz. Zaten ilerde  de çok büyük eserler olacak bu şarkıların çıkış aşamalarını izleme imkanı bulmak gerçekten çok heyecan verici.

Ama benim en sevdiğim sahneler kesinlikle konser sahneleriydi. Filmin başındaki o zorluklardan sonra grubun bu kadar eğleniyor olabildiğini görebilmek çok güzeldi. Zaten konser  atmosferi o kadar güzel yansıtılmış ki sanki Live Aid konserinde o Wembley Stadyumunda ben de vardım.

Ve tabiki de oyuncular çok güzel seçilmiş. Hem grup üyelerine dış görünüş olarak çok benziyorlar -hele hele Ben Hardy resmen Roger Taylor’un gençliği- hem de o zamanların havasını çok güzel yansıtabilmişler filme güzel bir enerji katmış

Zaten Queen grubunu biliyor ve dinliyorsanız şarkılarına daha da tutkuyla bağlanacak, eğer bilmeden filmi izlerseniz de şarkılarını dinlemeye başlayacaksınız. Ben bu filmi yakın bir dostumun tavsiyesiyle izledim, size de benden bir tavsiye olsun 🙂

Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody

Diğer film incelemelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

https://dizifilmuzik.com/filmler/

Etiketler: , ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: