Birdbox Konusu | İnceleme

Birdbox konusu netflix film önerisi

Birdbox konusu ? oyuncuları ?

Tür: Dram, Korku, Bilim Kurgu

Çıkış Tarihi: 2018

Uzunluk: 2 saat 4 dakika

IMDb Puanı: 6.6

Kişisel Puanım: 7.1

Oyuncular: Sandra Bullock, Trevante Rhodes, John Malkovich, Sarah Paulson

Birdbox filminin konusu Kafes adlı eserden uyarlanmıştır. Filmin ana karakteri Malorie, ormanın ortasında 2 çocukla yaşam mücadelesi vermeye çalışan bir kadındır. Gözleri sürekli bağlı durmak zorundadır.

Malorie TV izlerken yeni başlayan bir salgın haberine denk gelir. Bu salgın insanları garip bir şekilde birden delirtip intihar etmelerine sebep olmaktadır. Dünya çapında yavaş yavaş yayılan bu salgının sebebi bilinmemektedir. Malorie, bu olayları umursamaz ve dışarı çıkar ama dünya artık eskisi gibi değildir. İnsanlar bir şey gördükten sonra birden gözleri büyür ve akıllarını kaybederek herkesi ölüme sürüklemektedirler.

Ölümden kaçmayı beceren bir grup yabancı insan bir eve sığınmayı başarır. Hem farklı yapıda insanlar olmalarından, hem de yemeklerinin sınırlı olmasından dolayı aralarındaki çatışmalar kaçınılmaz olacaktır. Kimsenin birbirine tahammülü yoktur ve hayatta kalma içgüdüleri yüzünden her şeyi yapabilicek durumdadırlar. Nankör insanlar bütün bu olayların yanında duygularına nasıl yön verebileceklerdir ?

Bence film bu dikkat çekici konunun yanında bilim kurgu ve korkuyla da güzel bi şekilde harmanlanmış. Gerilim severlerin şans vermesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Ayrıca film en iyi korkutucu sahne dalında MTV ödülü almıştır. Netflix film önerisi arayanlar için uygun bir film.

Birdbox Fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Diğer bir film önerimiz için;

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: