Altıncı His Konusu | İnceleme

Altıncı his konusu inceleme
  • 8/10
    Kişisel Puanım - 8/10
8/10

Özet

Kendini işine adamış bir psikiyatrist ve psikolojik problemleri olduğu düşünülen bir çocuğun hikayesi…

Türü: Dram, Gizem, Gerilim

Film Çıkış Tarihi: 1999

Uzunluk:1 saat 47 dakika

IMDb Puanı: 8,1

Oyuncular: Bruce Willis, Haley Joel Osment, Toni Collette

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Altıncı His Konusu

Altıncı His filminde başrolümüz Bruce Willis, Malcolm adında evli bir çocuk psikiyatristidir. Ve bir gün psikolojik sorunları olduğu düşünülen Cole ile tanışır. Cole, herkesten sakladığı bir sırrı olduğunu söyleyen, çevresindeki insanlar tarafından garip birisi olarak düşünülüp dışlanan ve bu yüzden çok fazla arkadaşı olmayan bir çocuktur. İlk başta tanıştıklarında da Malcolm’a çok fazla yüz vermese de zamanla ona güvenir ve çok iyi bir ikili olurlar. Malcolm ise bu çocuğu o kadar kafasına takar ki, ailesini ve diğer işlerini boşverip gecesini gündüzüne katarak ona yardımcı olmaya çalışır. Cole, Malcolm’a artık iyice ısındığı için kimseyle paylaşmadığı bu sırrını Malcolm’a söyler ve işlerin rengi burda değişir.

Öncelikle şunu söyleyeyim, bu film yavaş film izlemeye alışık olmayan insanları sıkabilir, ama filmi sabredip sonuna kadar izlerseniz ” İyi ki bu filmi izlemişim! ” diyeceğinizi düşünüyorum. Bu film eğer yavaş temposunu kaldırabilecekseniz bence izlenmesi gereken filmler arasında. Gerilim dalında Oscar’a aday gösterilen nadir filmlerden biri, ayrıca buna ek bir çok ödül kazanmış bir yapım.

Filmde küçük bir çocuk olan Cole’u canlandıran Haley Joel Osment’ in performansı gerçekten olağanüstü. Bir rol ancak bu kadar güzel oynanabilirdi. Bazı yerlerdeki aşırı gergin bakışları bence yapay dursa da yaşına göre gerçekten muazzam bir oyunculuk sergilemiş.

Filmin fragmanını izlemek istiyorsanız;

Altıncı his konusu oyuncular
Altıncı his konusu inceleme

Diğer film önerilerimiz için;

https://dizifilmuzik.com/filmler/

Etiketler: ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: