21 Konusu | Spoilersız İnceleme

21 Ben
Ben Campbell
  • 7.2/10
    Kişisel Puanım - 7.2/10
7.2/10

Özet

Zeki bir genç, bu zekasını kumarda kullanmaya karar verir…

21 konusu, oyuncuları?

Film Çıkış Tarihi: 2008

Türü: Suç, Drama

Uzunluğu: 2 saat 3 dakika

IMDb Puanı: 6,8

Oyuncular: Jim Sturgess, Kate Bosworth, Kevin Spacey

Tekrar izlenme: 2 kere izledim. Tekrar izlenebilir.

21 – Konusu ve İnceleme

 21 filmimizin konusuyla başlayacak olursak; başrolümüz Ben Campbell, fazlasıyla zeki ve özellikle sayılar konusunda oldukça iyi olan, MIT’de okuyan bir öğrencidir. Ancak Ben’in hayalleri daha fazlasıdır. O Harvard Tıp Fakültesi’nde okumak istemektedir. Bunun için ise 300.000$ kadar bir paraya ihtiyacı vardır. Ben kenara para koymaya çalışsa bile. Bu paraya kolay olarak ulaşamayacağının da farkındadır. Yoksa, ulaşabilir mi?

 Bir gün derste, öğretmeni Micky Rosa’nın sorduğu olasılık temelli sorulara verdiği cevaplarıyla, hocasının dikkatini çeker. Hocası onu yanına çağırır ve okulda 6 kişilik bir ekip kurarak, Las Vegas’a blackjack oynamaya gittiklerini söyler. Bunun için ek ders olarak toplanan ekip, her şarta uygun stratejiler geliştirerek ve kartları sayarak, blackjack oyunundan para kazanmaktadırlar.

 Ben, ihtiyacı olan parayı kolayca kazanabilmek için ekibe girmeyi kabul eder. Çalışmalar ve oyunlar başlar. Ancak Las Vegas’ta işler, o kadar da kolay olmayacaktır…

 Ben Mezrich’in ‘Bringing Down the House’ adlı kitabından uyarlanmış olan bu filmi, çok önceden izlemiştim. Fena olmayan bir film olarak aklımda kalmıştı. Ancak tekrardan, filmin sahnelerine internette denk gelmeye başlayınca, yeniden oturup izledim. Zeka ve strateji konulu filmleri çok seven birisi olarak, filmi beğendiğimi ve önerdiğimi söyleyebilirim.

Kötü yanlarına gelecek olursak, film elbette biraz klişe. Yani Vegas’a gidip kumar oynamak, konu olarak biraz basit elbette. Onun dışında da ister istemez mantık hataları ve filmin gidişatı için biraz hazıra konarak gelişen ‘‘şans’’ faktörü de var.

 Ancak bunlarla beraber yine de, suç dünyası ve üniversiteli öğrenciler bir arada, eğlenceli ve heyecanlı bir seyir zevki sunuyorlar. Oyunculuklar ve müzikler gayet yeterli ve yerinde. Boş bir vaktinizde, hoş vakit geçirmek için oturun ve izleyin derim ben.

21 fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz;

Diğer film önerilerimiz için: https://dizifilmuzik.com/filmler/

Etiketler: , ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: