You Konusu | İnceleme

You konusu netflix
  • 7/10
    Kişisel Puanım - 7/10
7/10

Dizi Çıkış Tarihi: 2018

Türü: Romantik, Suç, Drama

Uzunluğu: 20 bölüm – 45 dakika

IMDb Puanı: 7,8

Oyuncular: Penn Badgley, Ambyr Childers, Victoria Pedretti, Elizabeth Lail

You Konusu

You , Caroline Keples’in “You” adlı romanından uyarlanmış, psikolojik – gerilim konulu bir Netflix dizisidir. Joe adındaki takıntılı bir erkeğin hem kendinin hem de karşısındakinin hayatını nasıl çürüttüğü konusunu ele alır. You, başrolümüzün ilk görüşte aşık olmuş birinden, psikopat bir sapığa dönüşmesini anlatır.

Joe, bir kitap dükkanında çalışmaktadır. Ayrıntılara çok dikkat eden ruhsal sorunları olan biridir. Diğer bir karakter ise Beck isminde bir şeyler yazan, bol bol kitap okuyan ve sosyal medyayla oldukça içli dışlı olan bir kadındır.

Beck, bir gün herhangi bir kitapçının kapısından adım atar. Ama başına neler geleceğinden habersizdir. Beck, raflar arasında dolanırken; Joe, Beck’e ilk görüşte aşık olur. Mütevazı davranışlar sergileyerek Beck ile iletişim kurar. Joe için her şey başlamıştır aslında. Ama Beck, Joe’yu sadece kitap dükkanında çalışan biri olarak bilmektedir.

Joe, Beck’e takmıştır bir kere. Onun hakkında her şeyi bilmek ister, tam bir stalker’dır. Zaten sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan Beck, Joe’nun ulaşmak istediği her bilgiyi internet alemine sunmuştur.

Joe, Beck’in evini ve yaptıklarını rahatlıkla bulmuştur. Artık her şeyini Beck’in hayatına adamıştır. Adeta Beck’in gölgesi gibi gezer. Ama tek eksik, Beck’in Joe hakkında hiçbir fikri yoktur.

Bence dizinin ilk bölümünden itibaren olaylar direkt başladığı için sürekliliği olan bir diziydi. Fakat aralarda olaylar dar bir çerçevede gerçekleştiği için bazı noktalarda sıkıldım. Ama sezonun sonunu merak ettiğimden dolayı, izlemeyi bırakamadım. İlk sezonu bitirdikten sonra üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi hissettim. Çünkü, Beck’in hayatına bu kadar müdahale edilmesi beni çok daralttı. Dolayısıyla da Joe’yu hiç sevemedim. Sonra “Aa 2. sezon da çıkmış demek” diyerek diziye devam etttim. Fakat yine büyük bir yük altına gireceğimi daha ilk bölümlerden anladım. Zaten hikaye bitmişti, o yüzden beni 2. sezon sarmadı ama 2. sezonu seven kişi sayısı da bir hayli fazla.

You dizisi konusu oyuncuları izle
You oyuncuları

Diğer dizi incelemelerimiz için;

https://dizifilmuzik.com/diziler/

Etiketler: , ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: