The Umbrella Academy Konusu | İnceleme

  • 7.5/10
    Kişisel Puanım - 7.5/10
7.5/10

Özet

Dünyanın dört bir yanında süper güçlerle kutsanmış 7 çocuk bir araya gelse ne olur ?

Tür: Aksiyon, Kara Mizah, Dram, Bilim Kurgu

Çıkış Tarihi: 15 Şubat 2019

Oyuncular: Ellen Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher

Uzunluk: 2 sezon 20 Bölüm – ortalama 50 dk.

IMDb Puanı: 8

The Umbrella Academy Konusu

The Umbrella Academy, Netflix’te yayınlanmış güncel olarak 2 sezondan oluşan aksiyon dizisidir. 2.sezon 31 Temmuz 2020’de izleyicisiyle buluştu. Dizi Umbrella Academy olarak bilinen bir aileyi konu alıyor. Zamanında babaları birbirinden farklı süper güçlere sahip olan ve aynı günde doğmuş olan bu çocukları evlat edinmiş ve Şemsiye Akademisi’ni kurmuştur. Bu akademinin çatıları altında güçlerinin farkında olarak ve bu güçler hakkında eğitilerek kardeş gibi büyümüşlerdir. Fakat yetişkin birer birey olduklarında akademiyi terk etmiş ve kendi yollarına gitmişlerdir.

Kardeşlerin yollarını ayıran dünya, onları yıllar sonra yine tek çatı altında bir amaç dahilinde toplar. Yıllar sonra içinde çokça anıların barındığı evlerine gelirler. Gelme sebepleri onları evlat edinen babalarının ölmesidir. Babaları çok gizli saklı bir insandır. Hayatları boyunca onun hakkında çok bilgi toplayamamışlardır. Ve babaları dünyaya veda ettiğinde onun dünyevi sırlarını anlamaya çalışıp bazı gizemleri çözmeye çalışırlar. Süreleri de kısıtlıdır çünkü bir bilgiye göre kıyamet çok az bir süre sonra kopacaktır.

Kıyameti önlemek için fiziksel ve zihinsel olarak güçlerini birleştirip hareket etmek zorundadırlar. Ama hepsinin farklı süpergücü olduğundan mı nedir hepsi birbirinden egoludur. Ve kardeşler arası gruplaşmalar kavgalar meydana gelir ve asla bu amaç uğruna toplanamazlar. Bazı kardeşler hiç anlaşamaz ve birbirlerine kendini ispat etme içgüdüsü beslerler. Herkes kendi yolunu izlemek ister ama bilinen bir sözün de dediği gibi, birlikten kuvvet doğar. Ama onlar kendilerini ispat etmeye çalışadursun, kıyamet gün gün yaklaşmaktadır…

Ben diziyi beğendim ama konusu gereği dizi tema olarak karanlığa hakim. Bazı sahnelerde sıkıldığım da oldu ama bu tarz süpergüçlerin olduğu evrenlerde sıkıldığınız anlarda ortamın büyüsü sizi etkiler. Hele hele 1.sezonun son bölümü beni çok heyecanlandırmıştı o yüzden hazır 2.sezon da çıkmışken ikisini beraber izlemenizi öneririm.

The Umbrella Academy fragmanını buradan izleyebilirsiniz;

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: