Rick And Morty Konusu | İnceleme

Rick and morty
  • 9/10
    Kişisel Puanım - 9/10
9/10

Özet

Bilim kurguyla animasyonun yetişkinler için uyarlanmış mükemmel bir versiyonu….

Rick and Morty konusu?

Dizi Çıkış Tarihi: 2013

Türü: Animasyon, Macera, Komedi

Uzunluğu: 42 bölüm – 23 dakika

IMDb Puanı: 9,2

İzleme Önerisi: +18

Yetişkinler için yapılmış bu dizi, en sevdiğim animasyonlardan biridir. Her bölümü, her detayı ustalıkla kurgulanmış bu dizide bilim kurgu ve komedi harika bir şekilde harmanlanmış. 20 dakikalık çok kısa bölümleri olduğundan “çerezlik dizi” adıyla adlandırabiliriz.

Hayranı olduğum Rick, torunu Morty ile boyutlar arası portal tabancasıyla her bölümde farklı bi maceraya atılıyorlar. Rick dedemiz öyle her dedeye benzemez. Rick, alkolik bir bilim insanıdır, keşke torunu olsam da bana da uzay aracıyla bir kaç tur attırsa 😉

Dizinin konusu uçuk-serbest bi konu. Senaristler evreni çok geniş tutmuşlar. İstedikleri türden gezegenler, uzaylılar yaratmışlar ve bence dizide bu kadar çeşitliliğin olması çok güzel.

Rick and Morty’nin konusu 1985 yapımı Back to the Future filminden esinlenmiş. Dr. Emmett Brown ve Marty karakterleri bu dizinin Rick ve Morty’si. Eğer bu çizgi diziyi beğenirseniz size Back to the Future serisini de izlemenizi şiddetle öneriyoruz.

İlk bölümlerin uçukluğu ve hızlı ilerleyişinden dolayı “Ne oluyor?” “Nerdeyiz?” gibi sorular yöneltmek normal. Dikkatiniz 1 saniye bile başka yere kaysa çoğu şeyi kaçırmış oluyorsunuz. Ama ilerledikçe bu hızlı ilerleyişe alışıyorsunuz. Ayrıca dizi içinde bolca bulunan ironiler, diziden daha çok keyif almanızı sağlıyor. Dizinin mizah anlayışı da oldukça özgün.

Dizide küçük çocukların etkilenebileceği cinsel içerikler mevcut. Zaten +18 yaş izleme önerisi olduğu için bunlardan etkilenebileceklere önermiyoruz. Dizinin seslendirmesi bence gerçekten mükemmel. Rick ve Morty’ yi seslendiren kişinin aynı olması ama size bunu hiç hissettirmemesi bile yeteneğini ortaya koyuyor. Kesinlikle orijinal sesiyle izleyin. Seslendirici, Rick’in umursamaz tavırları ve Morty’nin aceleci, gergin kişiliğini çok güzel yansıtmış. Justin Roiland gerçekten de bu işin ustası.

Bu kadar farklı evrenlerle dolu bir dizi için gereken en önemli şey de çizim kalitesi tabii. Ama Rick and Morty çizerleri detayları o kadar güzel vermişler ki sizi koltuklarınızdan alıp bu evrenlere götürüyorlar sanki.

Siz diziye bir başlayın Rick, Morty ve ailesiyle bilim kurgu ve bu pratik zekayla hazırlanmış senaryonun tadını çıkarın 😉

Rick’in Laboratuvarı
Etiketler: ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: