It’s Always Sunny in Philadelphia(2005) Konusu |Spoilersız İnceleme

  • 9.5/10
    Kişisel Puanım - 9.5/10
9.5/10

Öneri

Kesinlikle izlenmesi gereken bir sitcom.

It’s Always Sunny in Philadelphia Türü: Komedi

Oyuncuları: Charlie Day, Glenn Howerton, Rob McElhenney, Danny DeVito,

Çıkış Yılı: 2005

Sezon Sayısı: 14

Bölüm Sayısı: 154

Uzunluk: 22 dk

Imdb Puanı: 8,8

It’s Always Sunny in Philadelphia İnceleme

It’s Always Sunny in Philadelphia benim en beğendiğim sitcomlar arasında zirveye oynuyor. Bir kez bitirdikten sonra belki rastgele bölümler açarak bir kez daha bitirmiş bile olabilirim. Siz de çoğu sitcomda olduğu gibi çerezlik izleyecek bir şey olsun diye başlayabilirsiniz. Dizide 154 bölüm bulunduğunu düşünürsek uzun bir süre boyunca sizi götürecektir.

Başlarda kara mizah olarak başlasa da son sezonlarında bunu biraz hafifletmişe benziyor. 14 seneyi devirmiş ve 2021’de 15. Sezonuyla ekranlara dönecek olan bu sitcom ilerleyen sezon sayısına rağmen kendinden bıktırmadan devam etmeyi başaran nadir yapımlardan.

Ben genelde sevdiğim yapımların neden piyasadaki diğerlerinden farklı olduğunu karşımdakine yansıtmaya çalışırım. It’s Always Sunny in Philadelphia konusuna da bu şekilde giriş yapayım dedim. Çoğu sitcomda bir ana karakter veya ana karakter grubu vardır ve bunların başından birtakım olaylar geçer. Biraz ince bir fark olacak belki ama benim gözümde çok önemli bir unsur olan farklılığımız şu: Bu dizideki ana karakter ekibi sıradan… Düz, sıradan insanlar yani. Evet diğerleri gibi başlarından geçen olaylar anlatılıyor evet ortak ögeler çok ama sanki adamlar Philadelphia şehrinde sokağa çıkıp rastgele insanlar seçmişler. Bu da doğallık açısından oldukça önemli bir faktör.

It’s Always Sunny in Philadelphia, 4 arkadaşın bir bar işletmeye çalışması ve bu esnada başlarından geçen komik olaylar silsilesi olarak karşımıza çıkıyor. Daha sonra bu ekibe Danny DeVito gibi bir efsane de katılınca tadından yenmeyecek bir hale geliyor.

Sürekli eleştirecek, dalga geçecek ve bunları yaparken de gözümüze sokmadan o sosyal mesajı verecek bir diziden bahsediyoruz. 150 küsür bölüm içinde dokunmadıkları, değinmedikleri konu kalmamıştır bence

İzlemeye karar verecekler için küçük de bir uyarım var ama… Yalanın İcadı yazımda da bahsetmiştim aslında ama yine tekrarlamakta fayda var. Eğer bazı konuların bu denli sert eleştirildiğini hatta dalgaya alındığını görmek hoşunuza gitmeyecekse It’s Always Sunny in Philadelphia maalesef size göre değil arkadaşlar.

Diğer dizi incelemelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: ,

One Response

  1. Cido 12 Temmuz 2020

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: