Elite Konusu | Spoilersız İnceleme

Elite netflix konusu izle oyuncular ester exposito
Elite Netflix
  • 7.9/10
    Kişisel Puanım - 7.9/10
7.9/10

Summary

Suç, dostluk, aşk üçgeni…. Kim buradan yara almadan çıkabilecek ?

Elite konusu, oyuncuları ?

Dizi Çıkış Tarihi: 2018

Türü: Suç, Drama, Sürükleyici

Uzunluğu: 24 bölüm – 1 saat

IMDb Puanı: 7,6

Kişisel Puanım: 7,9

Elite Konusu

Oyuncular: Arón Piper, Ester Expósito, Miguel Bernardeau, Álvaro Rico, Danna Paola, Mina El Hammani, Itzan Escamilla, Omar Ayuso, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Maria Pedraza, Jorge López

Elite, İspanyol yapımı bir drama gerilim dizisidir. Dizi, devlet okulunda okuyan 3 öğrencinin ihmal edilerek yapılmış  okul binaları depremde zarar göür. Okullarını yapan firma gönüllerini almak (!) için İspanya’da  zenginlerin gidebildiği ve en iyi okullarından olan Las Encinas’a burslu olarak bu 3 öğrenciyi gönderir ve dizi başlar. Bu 3 öğrenci kendilerini bu okulda okuma fırsatı bulabildikleri için çok şanslı hissederler çünkü bu okulun önü çok açıktır. Fakat daha okulun ilk gününden herkes onlara cephe almıştır bile. Çünkü lisedeki öğrenciler birbirlerini uzun zamandır tanıyorlardır ve bu 3 öğrenciyi alt tabakadan oldukları için dışlarlar. Burada da işçi sınıfı ve zengin sınıfı çatışması ele alınır.

Bu gruplar arası çatışma sürerken, yılsonu partisinde sınıflarından bir kız öldürülür. Bu kız bir de okulun öne çıkanlarından uçarı kaçarı belalı çocuk  Guzman’ın kız kardeşi olduğundan  dolayı olaylar patlar. Bu olay tabiki de 3 öğrencinin aleyhine gelişir ve zaten kıyamet kopsa bunlardan bilineceğinden okul onlar için çekilmez hale gelir. Ama cinayet silahı da bulunamaz ve belirsizlikler içinde  herkes sorguya çekilir. Dizinin başında cinayet gösterilmez, flashbacklerle desteklenir. Dizinin sonuna kadar baştan itibaren olan olaylar gösterilir ve en sonda da cinayeti yapan kişiyi ve cinayetin nasıl gerçekleştiğini gösterilir.

Dizinin genelinde gençlik-aşk-çatışma mevcut. Lisede ergenliğe girmeleriyle kendi karakterlerini, yönelimlerini oturtmaya çalışıyorlar. Ve cinayet te eklenince olaylar iyice kızışıyor. Dizide abartmalar bazen fazlaydı ve lisedeki 16 17 yaşındaki insanlara göre bazı olaylar saçma kaçmış ama bence bu yaşlardaki zorbalık ve karakterler güzel verilmiş. Cinayet olmasa dizi pembe diziye dönerdi zaten ama suç ve gerilimden ve cinayeti kimi işlediğini merak etmemden dolayı rahat 1.sezon sonuna geldim.

Ben Elite’yi LCDP yi izledikten sonra başrollerde de Denver ve Rio’yu görünce açmıştım. O zaman sadece 1.sezon vardı. Zaten yaz aylarıydı ve dizi batağına girmiştim. Kadehimde zehir olsa içerdim 😊 Eylül sıralarında da 2.sezon gelmişti o zaman da ‘1.sezonda cinayeti gösterdiler peki ya sonra ?’ dememden dolayı 2.sezonu da izledim. Karantinanın başlarına doğru Elite 3.sezon geldi ve dizi o zaman baya bi patladı. Twitter’da her yerde Elite vardı. Ama çoğu kişi Ester Expósito ve Arón Piper için izledi.

3.sezon patladıktan dolayı ben de izledim ve konuyu gereksiz  uzatmalarından dolayı sıkıldım. Ama sezon sonundaki bölümlerin bazı sahneleri güzeldi. Bence izleyenler direk ilk 2 sezonu izleyip bırakabilirler ama devamını da merak ediyorsanız izleyebilirsiniz.

Elite netflix oyuncuları
elite netflix konusu
elite netflix izle

Diğer dizi önerilerimiz için;

https://dizifilmuzik.com/diziler/

Etiketler: , , ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: