Atiye Konusu | İnceleme

Atiye konusu netflix inceleme oyuncular
  • 8/10
    Kişisel Puanım - 8/10
8/10

Özet

Keşke ülkemizden hep böyle güzel yapımlar çıksa da izlesek…

Dizi Çıkış Tarihi: 2018

Türü: Fantastik, Gizem

Uzunluğu: 24 bölüm – 1 saat

IMDb Puanı: 7.6

Oyuncular: Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun

Atiye Konusu

Sıra geldi, diğer bir Netflix yapımına. Atiye, Netflix’in Türkiye’ye özel 2. yapımı olarak karşımıza çıktı. Özellikle Hakan: Muhafız dizisinin ardından beklentiler düşmüşken, böyle güzel bir yapım görmek beni çok mutlu etti. Hayatımın çoğunda, Türk yapımlarının hep birbirinin kopyası basit konular olması sebebiyle şikayetçi birisi olarak, Atiye’de emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Sonunda konu olarak hep bildiğimizin dışına çıkan bir dizi görmüş olduk.

Beren Saat’in canlandırdığı Atiye, bazı özel güçlere sahip bir kadın. Ama bunun farkında değil. Dizide de başına gelen birtakım olaylardan sonra bu güç hakkında neler öğreneceğini görüyoruz. Dizi bazı olaylarda fantastik ve gerçeklik arasında gidip geliyor. Dizinin en iyi noktası, her bölümde gelecek bölümü merak ettiriyor. Bir oturuşta izlemek istiyorsunuz.

Özellikle Mehmet Günsür’ün canlandırdığı karakteri çok sevdim. Tim Seyfi de üzerine düşen kötü adam rolünü gayet başarmış görünüyor, kendisinden bolca nefret ettirdi. Dizideki bazı sahneler bana dandik cinli korku filmlerini anımsatsa da küçük ayrıntılara takılmayıp genel olarak bize aktarmak istediği hikayeyi ne kadar aktarabildiğine, ne kadar bizi hikayenin içine çekebildiğine bakmak gerekiyor bence.

Dizinin eksiklikleri yok mu ? Tabii ki var. Yıllardır yabancı dizi izlemeye alışmış birisi olarak, oyuncuların bazı verdiği tepkiler gerçekçi gelmedi, hatta komik bile bulduğum söylenebilir. Ama bunun sebebinin alışkanlık olduğunu düşünüyorum biraz da. Bence şu ana kadarki 5 Netflix Türk yapımı arasında en iyisi, umarım çok daha güzelleri de çıkar.

Atiye’nin fragmanı şöyle ;

Atiye Konusu Netflix Oyuncuları

Diğer bir Türk Netflix dizisi incelememiz için ;

Etiketler: , , ,

Yorumunu Bırak

%d blogcu bunu beğendi: